Biserica Penticostala Emanuel

Amsterdam

"Multumiri fie aduse Lui Dumnezeu care ne poarta totdeauna cu carul Lui de biruinta in Hristos si care raspandeste prin noi in orice loc mireasma cunostiintei Lui."

2 Cor 2:14

Dragi frati, surori si apartinatori ai

Bisericii Emanuel Amsterdam

Pentru ca biserica in care ne intalneam se afla in aceiasi locatie cu un azil de batrani, saptamana asta ne-au informat ca nu mai putem sa ne adunam acolo.

Momentan suntem in cautarea unei noi locatii, dar dorim sa ne intalnim duminica aceasta (12.07) si sa avem partasie de la ora 14:00 in Westerpark (Westergasfabriek), Amsterdam West. Locul de intanire este terasa Pacific Amsterdam, care se afla in Westerpark.

La intalnirea de maine va rugam sa tineti cont de regulile impuse de guvernul olandez (1,5m) pentru a evita eventuale amenzi. Avand in vedere ca va fi vreme frumoasa exista riscul sa nu fie locuri suficiente la terasa si in acest caz este bine sa aducem fiecare cate o patura.

Va multumim si suntem nerabdatori sa ne vedem!